MŠMT: Britská rada zvažuje nové projekty na podporu výuky angličtiny

úterý 2. června 2009 ·

28. 5. 2009 se uskutečnila schůzka zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy - PhDr. Jitky Tůmové a PhDr. Ireny Maškové - s ředitelem jazykové sekce Britské rady a zástupcem ředitele Britské rady v ČR, panem Paulem Hilderem, paní Stašou Závitkovskou, odpovědnou za projekty Britské rady v oblasti jazykového vzdělávání, a panem Eric Athinsonem z ústředí Britské rady, hlavním manažerem projektu English Language Teaching pro Evropu.

Předmětem schůzky bylo mapování současných potřeb v oblasti výuky angličtiny a možností Britské rady reagovat na tyto potřeby v regionálním měřítku. Jednání se soustředila zejména na zlepšení jazykové a metodické přípravy v pregraduálním vzdělávání učitelů prvního stupně základních škol, začlenění metody CLIL (integrované osvojování nejazykového učiva a cizího jazyka) do přípravy budoucích učitelů všech stupňů a také do dalšího vzdělávání učitelů a na vytvoření konkrétních metodických materiálů použitelných při výuce metodami CLIL (např. English across curriculum, bilingvní výuka, částečné nebo úplné uplatnění metody CLIL v nejrůznějších vzdělávacích oblastech nebo předmětech, English for specific purposes atd.).

Britská rada mapuje specifické potřeby regionu, do něhož řadí Českou republiku, a po jejich vyhodnocení bude řešit především ty, které jsou společné pro většinu zemí v regionu. Z diskuse rovněž vyplynulo, že by bylo vhodné do případných mezinárodních projektů zapojit experty z jednotlivých zemí (zejména z oblasti tvorby vysokoškolských studijních programů) a tyto projekty v cílových zemích důsledně pilotně ověřovat.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.