Varianty: Hledáme partnerské školy pro mezinárodní projekt!

úterý 2. června 2009 ·

Světová školaV současnosti se obracíme na základní i střední školy z celé České republiky s nabídkou zapojení do mezinárodního projektu Světová škola 2. Projekt je zaměřen na globální rozvojovou výchovu a opírá se o přesvědčení, že škola tvoří nedílnou součást místní i globální komunity. Vedle České republiky se jej účastní i školy ze Slovenska, Polska, Rakouska a Malty. Projekt je financovaný Evropskou komisí.

Proč Světová škola „2“?

V letech 2006 až 2009 probíhal projekt Světová škola, do kterého bylo kromě České republiky zapojeno dalších pět evropských zemí a Thajsko. V jeho rámci bylo v ČR vyškoleno téměř 400 středoškolských pedagogů a vysokoškolských studentů v globální a rozvojové problematice a vznikly tři obsáhlé materiály k tématům klimatické změny, lidská práva a ekonomická globalizace. Partnerské školy pomáhaly nastavit kritéria pro získání certifikátu Světová škola. Tento certifikát ve třetím projektovém roce získalo devět škol a další usilují o jeho získání dnes. Nad projektem převzalo záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

O čem je projekt Světová škola 2?

Projekt Světová škola 2 je projektem navazujícím, který potrvá do roku 2012. Zatímco projekt Světová škola byl zaměřen především na život školy, Světová škola 2 má širší záběr a soustředí se na školu jako instituci, která je neodmyslitelnou součástí svého okolí a své komunity (čtvrtě, části, vesnice, města,…). Projekt je zaměřen na témata:

- Environmentální udržitelnost v kontextu rozvoje

- Vztahy mezi globálním Severem a Jihem

Konkrétně se jedná o naléhavé a pro studenty atraktivní téma, jakým je rozvojová spolupráce a environmentální udržitelnost související mj. s podtématy potravinového zabezpečení či přístupu k vodě. Zapomenuta nebudou ani témata z první Světové školy, tedy klimatické změny v kontextu vztahů mezi rozvojovými a rozvinutými zeměmi a ekonomická globalizace.

Projekt na školách začne v září tohoto roku a potrvá do prosince 2011.

„Světovým“ inspektorem projektu přislíbila být populární herečka Simona Babčáková.

Co nabízíme?

- účast na mezinárodním projektu s důrazem na místní a mezinárodní spolupráci

- zapojení do mezinárodní soutěže, mezinárodní spolupráci

- pět let zkušeností s českými i mezinárodními projekty zaměřenými na globální rozvojovou výchovu

- školení, materiály, konzultace, pomoc, podporu (materiální i finanční)

Co požadujeme?

- školu se zájmem o témata, která hýbou dnešním světem a kde se najde tým 3 – 5 učitelů a skupinka motivovaných studentů, kteří se projektu budou v následujících dvou a půl letech věnovat

- školu, která chce být aktivním činitelem ve své lokalitě a nebojí se vyjít se svými nápady za brány školní budovy

- komunikační jazykem na mezinárodní úrovni je angličtina, tedy alespoň někdo z týmu by měl být schopen komunikovat v angličtině

V případě zájmu, prosím, napište co nejdříve na email martina.novotna02 (at) clovekvtisni.cz.

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte na nás obrátit!!!

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.