CERMAT: Nová maturita v programovém prohlášení vlády

pondělí 1. června 2009 ·

V textu programového prohlášení, které premiér Jan Fischer předal poslancům, kteří budou 7. června hlasovat o vyslovení důvěry kabinetu, je mj. uvedena věta:
„Vláda bude pokračovat v přípravě jednotné společné části maturitní zkoušky („státní maturity“).“

Novou maturitní zkouškou se zabýval i středeční školský výbor Poslanecké sněmovny. Ministryně Kopicová zde deklarovala své rozhodnutí postupovat dále dle harmonogramu realizace nové maturitní zkoušky. Důvod k jejímu odkladu neshledala. Poslanci obdrželi materiál s informacemi o legislativním rámci, logistickém zabezpečení a financování. Je připraven návrh vyhlášky, který právě projednává legislativní rada vlády.

1 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
1. června 2009 v 22:33  

Řada programových prohlášení minulých i budoucích vlád obsahovala či obsahovat bude spoustu i mnohem hloupějších vět, že je ta, která CERMAT přiměla k tak zásadnímu článku, jako je tento. Odvozovat budoucí kontinuitu deformovaného projektu od jediné věty - to už vypadá na záblesk víry!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.