MŠMT: Školská reforma v pedagogickém výzkumu

úterý 5. května 2009 ·

Analýza nálezů pedagogického výzkumu na téma obsah a cíle vzdělávání (tzn. kurikulum), výuka, školní klima, učitelské vzdělávání.

V roce 2005 se v České republice rozběhla školská neboli kurikulární reforma, která má přinést zásadní změny v obsahu a cílích vzdělávání: žáci by se při osvojování informací měli zároveň učit, jak s nimi zacházet, jak při jejich získávání a využívání vzájemně spolupracovat a domlouvat se, jak své znalosti prezentovat a podobně. Odborníci se samozřejmě snaží zjišťovat, jak tyto plánované změny vypadají ve skutečnosti. V rámci analýzy naplňování cílů Bílé knihy (2001) neboli Národního programu rozvoje vzdělávání v České republice vznikla analytická studie shrnující nálezy pedagogických výzkumů z období 2001-2008 ve čtyřech oblastech: kurikulární dokumenty (vzdělávací programy, učebnice atp.), výuka, kultura školy a učitelské vzdělávání.

Analýza nálezů pedagogického výzkumu Analýza nálezů pedagogického výzkumu (863,03 KB)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.