Jakub Lapeš: Web 2.0 je mrtvý, ať žije Cloud computing?

pondělí 18. května 2009 ·

Termín „Web 2.0“, který se objevil před několika lety, je stále přijímán poněkud rozpačitě. Jeho zastánci především poukazují na nové techniky, služby a směry ve vývoji webů. Odpůrci naopak tvrdí, že vše už tu bylo, byť v jiné kvalitě nebo malé rozšířenosti, a že se jedná pouze o klasický buzzword – tedy termín, který uměle navyšuje atraktivitu webu. S trochou nadsázky lze říci, že web, který se v dnešní době nehonosí „nálepkou“ Web 2.0, jako by nebyl.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.