ČTK: Soukromé školy chtějí přejít na systém celoživotního vzdělávání

středa 20. května 2009 ·

Soukromé školy v České republice chtějí v následujících letech přejít na systém celoživotního vzdělávání. Jejich služeb by poté začali mnohem více využívat například senioři. K tomuto kroku je nutí především demografický vývoj. Soukromé školy se na tento systém musí adaptovat, pokud si chtějí do budoucna zachovat svou existenci, řekl ČTK Vladimír Zelinka, předseda Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska.

Ze zprávy ČTK vybíráme:

O možnosti přechodu na systém celoživotního vzdělávání jednali dnes zástupci soukromých škol na osmém mezinárodním kongresu soukromých škol v Mladé Boleslavi. Byl součástí programu českého předsednictví Evropské unii.

Mluvilo se tam také o nedávném výroku odcházejícího ministra financí Miroslava Kalouska. "Ten tři dny před odchodem z funkce oznámil, že v rozpočtu na příští rok bude odebrána kompletní podpora soukromým školám, a stát tak ušetří 3,7 miliardy korun. To by znamenalo konec soukromých škol v Česku," sdělil Zelinka.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.