ČTK: Učitelé chtějí, aby mohli být agresivní žáci na čas vyloučeni

neděle 5. dubna 2009 ·

Agresivní žák by v budoucnu mohl být na omezenou dobu vyloučen ze školy a vzdělávat se individuálně. Školy by také mohly dát problémového žáka vyšetřit v poradně bez souhlasu rodičů. S těmito návrhy přišli čeští učitelé, kteří se zúčastnili ankety pořádané Asociací pedagogů základního školství (APZŠ). Z ní vyplynulo, že žáci jsou čím dál agresivnější, vulgárnější a nedokážou respektovat pravidla. Ankety se zúčastnilo přes tisíc respondentů.

Ze zprávy ČTK vybíráme:

Asociace navrhuje také snížit počet žáků ve třídách tak, aby na prvním stupni bylo maximálně 20 dětí v jedné třídě, na druhém stupni pak 25. Ve školách by prý také pomohl školní psycholog a pedagogický asistent. Pokud se žák přesto chová ve škole hrubě, měli by jeho chování řešit rodiče ve spolupráci se speciální odbornou skupinou. V té by měli být zástupci státní správy, od sociálního pracovníka, školního psychologa až třeba po zástupce policie.

Ohlas v médiích:

Agresivní žáky vyloučí z hodiny
Lidovky.cz - ‎Nezvladatelní žáci by už brzy mohli ostatním přestat narušovat vyučování. Učitel by totiž mohl problémové dítě vykázat z hodiny. S tímto opatřením počítá ...

Zlobíš, zítra už nechoď, pohrozí učitelé žákům
Hospodářské noviny - ‎Student se krčí pod lavicí. Na krku mu sedí spolužák a dusí ho. "Nechte toho," křičí učitelka. Kluci jí začnou sprostě nadávat. Podobných scének, které si ...

Učitelé chtějí nezvladatelné žáky posílat domů
ČT24 - ‎Podle průzkumu Asociace pedagogů si 90 procent učitelů myslí, že se chování žáků základních škol za posledních pět let zhoršilo. ...

Na nezvladatelné žáky čeká zřejmě izolace
Lidovky.cz - ‎Nezvladatelní žáci by už brzy mohli ostatním přestat narušovat vyučování. Učitel by problémové dítě vykázal z hodiny třeba i na celý den. ...

Plán ministerstva: Ve škole se chováš špatně, tak sem pár dní nechoď
iHNed.cz - ‎Žák by byl vyloučen z vyučování až na několik dní v případě, že jeho chování bude nezvladatelné. Souhlasíte s tím, aby extrémně zlobivé děti dostaly za ...

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.