Zveme vás na konferenci Počítač ve škole 2009

úterý 3. března 2009 ·

Organizační výbor konference Počítač ve škole vás zve na 6. ročník celostátního setkání učitelů základních a středních škol. Konference se uskuteční ve dnech 7. – 9. dubna 2009 na gymnáziu v Novém Městě na Moravě.

Hlavní tematické okruhy odpovídají vzdělávacím oblastem RVP

  • Jazyk a jazyková komunikace (ICT ve výuce českého jazyka a cizích jazyků)
  • Matematika a její aplikace (ICT ve výuce matematiky)
  • Informační a komunikační technologie (multimediální a projekční technika, internet, e-learning, počítačová síť, programování)
  • Člověk a společnost (ICT ve výuce dějepisu, občanské výchovy a ZSV)
  • Člověk a příroda (ICT ve výuce fyziky, chemie, biologie a zeměpisu)
  • Umění, kultura a sport (ICT ve výuce hudební výchovy, výtvarné výchovy a sportovních disciplín)
  • Průřezová témata (multimédia, mediální a environmentální výchova, …)

Převážná část konferenčního času bude věnována přednáškám a workshopům, v nichž vás budou vaši kolegové z řad učitelů základních, středních a vysokých škol seznamovat s různými možnostmi využívání ICT ve výuce.

Hlavními tématy prvního dne konference budou evropské projekty a výuka jazyků. Představíme evropské projekty vybraných škol a poradíme s přípravou těchto projektů. Dozvíte se, jaké jsou možnosti grantů na krajské a celostátní úrovni. Poradíme, čeho se vyvarovat při podávání evropských projektů. Seznámíme vás také s novinkami v oblasti využití ICT ve výuce jazyků.

Pokud ve výuce jakéhokoli předmětu aktivně využíváte ICT, přijeďte se pochlubit s vašimi nápady a zkušenostmi. Představte vaše regionální, národní nebo evropské projekty. Ukažte efektivní způsoby využití ICT ve výuce jazyků. Nebojte se vystoupit a ukázat výsledky své práce se žáky, právě to zajímá ostatní nejvíce.

Závazné termíny

  • Přihláška přednášky a workshopu: do 13. března 2009
  • Odeslání příspěvku do sborníku: do 13. března 2009
  • Přihláška na konferenci: do 31. března 2009

Podrobné informace o konferenci včetně registračního formuláře najdete na adrese: http://www.gynome.nmnm.cz/konference. Přijeďte se inspirovat, poznat nové přátele a třeba se i pobavit a vyhrát v soutěži o ceny.dokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.