ČSSD zvažuje maturity u akreditovaných agentur

úterý 3. března 2009 ·

ČSSD v nové verzi takzvané zelené knihy navrhuje nahradit státní maturity z českého a cizího jazyka, jež prosazuje ministr školství Ondřej Liška (SZ), standardizovanými zkouškami u akreditované agentury. Informuje o tom deník Právo s odvoláním na zelenou knihu, která má být alternativou k vládnímu návrhu reformy vysokých škol, takzvané bílé knize (BK). V zelené knize sociální demokracie podle deníku navrhuje mimo jiné zavést povinný poslední rok školek.

Ze zprávy ČTK vybíráme:

"Zkoušky by mohly v delším obdobím postupně nahradit státní maturity, které mají nevýhody v přílišné koncentraci zkoušek do krátkého období a omezování potřebné rozmanitosti výuky," píše se podle Práva v aktuální verzi Zelené knihy školství, kterou má Právo k dispozici.

Ohlasy v médiích:

ČSSD zvažuje v tzv. zelené knize maturity u agentur

Volný - ČSSD v nové verzi takzvané zelené knihy navrhuje nahradit státní maturity z českého a cizího jazyka, jež prosazuje ministr školství Ondřej Liška (SZ),

ČSSD zvažuje maturity u agentur

Rádio Impuls - ČSSD přišla s novým řešením státních maturit. Zkoušku z českého a cizího jazyka by strana svěřila akreditovaným agenturám. Sociální demokraté to podle


redakce ČTK

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.