Policie kvůli drogám vtrhla do základní školy se psy, nic nenašla

sobota 21. února 2009 ·

Před dvěma týdny policisté se speciálně vycvičenými psy vstoupili do tříd základní školy ve Skalné na Chebsku. Po dohodě s ředitelem zkontrolovali, zda žáci s sebou nenosí do školy drogy. Děti ze sedmého, osmého a devátého ročníků o chystané policejní akci předem nevěděly, v době prohlídek jejich věcí musely zůstat na chodbě. Policisté při prohlídce žádné drogy nenašli.

Z článku Jakuba Troníčka a Martina Poláka (Právo) na serveru Novinky.cz vyjímáme:

Přestože drogy a především marihuana mezi studenty představuje stále palčivější problém, právě podobné praktiky začínají být ministerstvu školství trnem v oku.

Připravuje proto nový metodický pokyn školám, který plošné testování dětí jednoznačně odmítá jako neefektivní.
"Když kantoři naběhnou do tříd s krabicemi plnými testů na drogy, tak to vůbec nic neřeší a jen to zhoršuje vztah mezi žáky a pedagogy. Prokázaly to i odborné studie z celého světa,“ řekl k tomu Právu šéf Národního monitorovacího centra pro drogy a drogové závislosti Viktor Mravčík. Materiál nyní posuzuje stejně jako další odborníci v připomínkovém řízení.

Ředitel školy ve Skalné Stanislav Hercig si ale tuto praxi pochvaluje. "Nabídli nám to policisté, a tak jsme toho využili,“ řekl Právu Hercig.

 dokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.