Petr Holub: Školy jako lék na krizi. Za učiteli má jít 15 miliard.

středa 11. února 2009 ·

Ministr školství chce v příštích třech letech poslat učitelům základních a středních škol dohromady 15 miliard korun. Ondřej Liška přidal tuto položku do výčtu ve svém balíčku, jenž čítá dohromady 80 miliard a který ministr předkládá vládě.

Liškův balíček nazvaný "Vzdělat a Vydělat" má být jedním z nástrojů, jak se postavit světové hospodářské krizi. Investice do vzdělání už mezi hlavní priority zdejších protikrizových investic zařadil i vládní tým ekonomů NERV.

Třetina na absolventy

V Liškově balíčku jsou peníze rozděleny tak, že učitelé základních a středních škol dostanou zmíněných 15 miliard korun.

Třetina umožní přijmout absolventy vysokých i středních škol a zaměstnat je jako asistenty učitelů. Dvě třetiny půjdou do kvality výuky.

Čeští žáci se díky tomu mají lépe umístit v mezinárodních průzkumech matematické i čtenářské gramotnosti. Mimořádnou pozornost slibuje ministr výuce angličtiny, kde čeští žáci v mezinárodním srovnání rovněž kulhají.

Celý článek naleznete na zpravodajském portálu Aktuálně.cz.Petr Holub

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.