CERMAT: Trenér nemůže garantovat přípravu na maturitní zkoušku

pátek 13. února 2009 ·

Sada testů Trenér, o níž se píše v článku "Školáci mají obavu z nové maturity, připravují se s ročním předstihem" na serveru Novinky.cz, je produktem komerčním, nikoli centrálně vytvořeným a garantovaným materiálem, jak by mohlo při čtení zmíněného článku vyplynout. V celém textu totiž není jediná zmínka o autorovi, kterým není CERMAT, nejde tedy o ministerstvem nabízenou podporou budoucím maturantům.

Tou bude mimo jiné třífázová maturitní generálka, přičemž první fáze proběhne v dubnu letošního roku. Tvůrci Trenéra deklarují, že testy byly vytvořeny dle platných katalogů požadavků ke zkouškám nové maturity, jejichž autorem je CERMAT a které schválilo ministerstvo školství. Katalogy informují o podobě a struktuře zkoušky z daného předmětu, nejsou ale jedinou metodikou potřebnou k vývoji maturitního testu. Neexistuje tak žádná záruka, že podoba reálných maturitních testů bude korespondovat s Trenérem, CERMAT se na vývoji těchto testů nikterak nepodílel. Úspěch či neúspěch při řešení testů Trenér nemůže být směrodatným vodítkem, například proto, že ministerstvo školství ještě nevyhlásilo tzv. mezní hranici úspěšnosti (procentuální vyjádření nejnižší možné úspěšnosti, které musí žák dosáhnout, aby u zkoušky uspěl).

Přesnější představu o budoucí podobě maturitních testů lze získat na portálu Nová maturita v sekci Ilustrační testy a zadání, kde jsou od října 2008 bezplatně ke stažení ilustrační testy, a to ze všech všeobecně vzdělávacích předmětů obsažených v maturitním portfoliu pro rok 2010.

Článek na portálu Novinky.cz

Projekt Trenér společnosti SCIOCERMAT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.