MŠMT: Vyhlášení pokračování rozvojového programu "Hustota+Specifika"

středa 21. ledna 2009 ·

Vyhlášení pokračování rozvojového programu: Podpora řešení dopadu meziročního snížení počtu žáků a s ním spojené nutnosti snižování počtu zaměstnanců regionálního školství zřizovaného územně samosprávnými celky („Hustota“) a podpora řešení specifických problémů regionálního školství v působnosti územních samosprávných celků („Specifika“) na rok 2009.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje pro rok 2009 podle ustanovení § 171 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, pokračování rozvojového programu na podporu řešení dopadu meziročního snížení počtu žáků a s ním spojené nutnosti snižování počtu zaměstnanců právnických osob vykonávajících činnost škol a školských zařízení, které zřizují kraje, obce nebo svazky obcí (zaměstnanců regionálního školství) a na podporu řešení specifických problémů regionálního školství v působnosti územních samosprávných celků. Tento program respektuje:

a) počet žáků v jednotlivých krajích celkem a plošné rozložení počtu žáků základních škol na území jednotlivých krajů (tj. počet žáků ZŠ na km2 území každého kraje),

b) řešení dopadů specifických problémů RgŠ v jednotlivých krajích, které jsou důsledkem přechodu na financování přímých výdajů RgŠ ze státního rozpočtu prostřednictvím republikových normativů (tzn. prostřednictvím průměrných republikových výdajů na jednoho žáka MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ).

Materiál ke stažení:

Vyhlaseni_pokracovani_rozvojoveho_programu_Hustota_Specifika_.doc Vyhlášení pokračování rozvojového programu (Hustota+Specifika).doc

Vyhlaseni_pokracovani_rozvojoveho_programu_Hustota_Specifika_.pdf Vyhlášení pokračování rozvojového programu (Hustota+Specifika).pdfMŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.