Jan Wagner: Visual Wikipedia

pondělí 12. ledna 2009 ·

Podívejte se, co vznikne kombinací Wikipedie, YouTube, myšlenkové mapy a dalších vymyšleností. Čekáme nyní jen na lokalizaci.

Online encyklopedie Wikipedia je oblíbeným zdrojem informací pro učitele i žáky. Česká verze Wikipedie, která je k dispozici pod GNU Free Documentation License, je k dispozici od roku 2002 a má nyní aktuálně (11. ledna večer) 116 588 článků. Informace z Wikipedie využívají i jiné online služby, například Mapy Google, a objevila se i celá řada takzvaných mashupů. Kombinaci textových a obrazových dat z Wikipedie, seznamů videí z YouTube, myšlenkové mapy a výstupů jejich zpracování a třídění nabízí Visual Wikipedia. Zatím je k dispozici ve 14 jazykových verzích, doufejme, že na českou nebudeme dlouho čekat.

Nejprve se podívejte na ukázkové video (není ozvučeno):

A takto například vypadá celá stránka o Martinu Luther Kingovi:

 Jan Wagner

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.