ČSÚ: ČR zažívá boom počítačů

středa 11. října 2006 ·

Počet českých domácností využívajících osobní počítače a připojení na internet letos ve srovnání s předchozími lety prudce stoupl. Česká republika však stále zaostává za průměrem zemí EU. Nejvíce počítačů a domácností připojených na internet je v Praze, nejméně pak v Ústeckém kraji. Jedna z mála věcí, v nichž se Česko průměru EU vyrovná, je posílání mailů. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu za letošní druhé čtvrtletí a za loňský rok. V období od dubna do června mělo osobní počítač 36 procent domácností, tedy asi 1,5 milionu. Ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2003 to představuje nárůst o polovinu, neboť před třemi lety bylo takových domácností 24 ze 100.
http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=213887

press

0 komentářů:

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.