V rámci tohoto programu poskytne společnost Oracle Czech vzdělávacím institucím softwarové produkty a služby za výrazně zvýhodněných cenových podmínek.
Praha, 4. srpna 2005 – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Oracle Czech oznámily, že podepsaly Memorandum o Akademickém programu Oracle, v rámci něhož se společnost Oracle Czech zavazuje poskytovat všem akreditovaným vysokým školám i Ministerstvu své softwarové produkty a služby za výrazně zvýhodněných cenových podmínek. Jedná se již o třetí prodloužení tohoto programu, kterým Oracle Czech podporuje školství v České republice. Program byl Memorandem prodloužen o další 2 roky, do června 2007.
Memorandum slavnostně podepsal v prostorách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Doc. RNDr. Petr Kolář, CSc., náměstek ministryně pro vědu a vysoké školství, Martin Illner, generální ředitel společnosti Oracle Czech, a Prof. Ing. Ivan Vrana, DrSc., člen výkonného výboru sdružení EUNIS-CZ.
Společnost Oracle se podpisem Memoranda zavázala vytvořit podmínky pro využití softwarových produktů a služeb zařazených do Akademického programu Oracle kteroukoliv z akreditovaných vysokých škol se sídlem na území České republiky i Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Společnost Oracle poskytne v rámci svého Akademického programu softwarové produkty a služby jak pro výukové, tak i pro provozní účely.
V rámci Akademického programu pro výukové účely mohou vysoké školy využívat poskytnuté licence na software společnosti Oracle pouze pro nekomerční účely, pro výuku, vývoj, výzkum a další tvůrčí činnost a vzdělávání studentů a učitelů a to po dobu jednoho roku na všech počítačích určených pro výuku. Nabídka zahrnuje i technickou podporu a školení společnosti Oracle.
V případě Akademického programu pro provozní účely poskytuje společnost Oracle vysokým školám a Ministerstvu výhodné podmínky pro pořízení licencí k užití softwarových produktů Oracle pro provozní účely. Tyto podmínky se vztahují nejen na odběr licencí, ale i na služby podpory a na školení.
Plné znění Memoranda naleznete na http://www.eunis.cz/rc_oracle.doc.
tisková zpráva
0 komentářů:
Okomentovat