Odhady

úterý 18. září 2001 ·

Zaměření : Procvičování odhadu velikosti zlomků, desetinných čísel a procent.
OS a HW nároky : MS DOS. Na disku vyžaduje 60 kB.
Autor a rok vzniku : Miroslav Pospíšil, 0
Licence : Freeware
Velikost : 0,1
Jazyk : česky

Tento jednoduchý program slouží žákům k procvičování odhadu velikosti zlomků, desetinných čísel a procent celku.

Žák si může vybrat ze tří již výše zmíněných tématických částí: zlomky, desetinná čísla a procenta. Program mu poté předkládá úlohy dvojího druhu. Uživatel má buď číselně vyjádřit odhad velikosti části objektu (kružnice, obdélník, úsečka) nebo naopak graficky znázornit zlomek, desetinné číslo či procento vybarvením odpovídající části objektu. Program samozřejmě vždy žákovi ukáže správný výsledek, odchylku od správného výsledku a průběžně zobrazuje průměrnou odchylku.


Zde stáhněte

dokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.