redakce: VŠ pedagogická Hradec Králové univerzitou?

pondělí 31. ledna 2000 ·

Vláda projedná novelu zákona o VŠ, kde se mimo jiné navrhuje přejmenovat VŠ pedagogickou na Univerzitu Hradec Králové. Vláda ve středu - 2. února - projedná poslaneckou novelu zákona o vysokých školách. Ta navrhuje, aby byla královéhradecká Vysoká škola pedagogická přejmenována na Univerzitu Hradec Králové. Poslanci návrh odůvodnili tím, že školu nyní navštěvují asi 4 tisíce studentů v bakalářských, magisterských a doktorských programech. Navíc poskytuje programy celoživotního vzdělávání. Při současném názvu ale nemohou absolventi prokázat, že vystudovali univerzitní vysokou školu, uvádějí poslanci. Pokud návrh schválí vláda i parlament, stane se Univerzita Hradec Králove třiadvacátou univerzitou v České republice.
Radio Prague, 31.1.2000

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.