redakce: The Age of Kings zná svého vítěze

pátek 17. prosince 1999 ·

Jak dopadl turnaj AutoContu v Age of Empires II? Stal se jím patnáctiletý žák Základní školy Emy Destinnové, Adam Abony. Na druhém místě se umístil Radim Hradecký, na místě třetím Martin Zikmund.

Turnaj ve strategické počítačové hře Age of Empires II : The Age of Kings byl pokračováním dětských počítačových táborů a kurzů, pořádaných v pražském školícím středisku společnosti AutoCont CZ. Akce se tentokrát nevztahovala pouze na účastníky počítačových kursů, přihlásit a zúčastnit se mohl nyní zdarma každý, kdo měl zájem se touto formou pobavit a vyplnil na internetu on-line přihlášku.

V klimatizovaných prostorách akademické půdy Elektrotechnické fakulty ČVUT se nakonec sešlo 19 aktivních účastníků a velké množství dalších příznivců, kteří hře samotné přihlíželi. Nechyběli samozřejmě ani rodiče, z nichž mnozí nevydrželi a rozhodli se posléze, mimosoutěžně, do hry též zapojit.

Průběh celé soutěže byl naplánován na sobotu 11.12.1999. Dopoledne bylo vyhrazeno bojům vylučovacím, odpoledne pak bojům finálovým. Celý turnaj proběhl přesně podle harmonogramu.

Po prvním vylučovacím kole byli děti rozděleny do dvou skupin, z nichž každá samostatně pokračovala v souboji o prvenství. Cílem bylo ochránit vlastního krále a snažit se zajmout krále nepřátelského. Protože se hrálo ve skupinách, docházelo k vytváření a následnému rušení k vzájemných přátelských a nepřátelských uskupení, aby byly v pravý okamžik rozvázány a dosaženo konečného vítězství. Tato strategie se nakonec vyplatila trojici vítězů, jejichž finálová koalice si podrobila okolní národy, jimž se nepodařilo včas jednotně zasáhnout. Poté co trojkoalice splnila svůj účel, byla hráči rozpuštěna a z následné bitvy vzešel vítěz celého turnaje, Adam Abony.
Ten si z turnaje odnesl nejen radost z výhry, ale především množství cen, které pro všechny účastníky věnovaly společnosti AutoCont CZ, Microsoft, Vogel Publishing a Computer Press.

Výsledky z turnaje
Fotografie

O školicích střediscích AutoCont :
První školicí středisko AutoCont vzniklo v srpnu roku 1994 v Ostravě, další byla otevřena později v Praze, Brně a Karlových Varech. V současné době nabízí tato školicí střediska více než 50 různých počítačových kursů, dělených koncepčně na kursy základní, kursy kancelářských aplikací, školení na Internet, kursy počítačových sítí, kursy na ovládnutí vývojových nástrojů, kursy grafických programů a školení AutoCADu. Absolventi kursů mají možnost získat certifikát o školení, případně osvědčení o rekvalifikaci MŠMaTV. Školícími středisky AutoCont prošlo již více než 6000 firem a fyzických osob.
Další informace

O společnosti :
Společnost AutoCont CZ, a.s. vznikla na počátku roku 1998 vyčleněním obchodní sítě z holdingu AutoContu a.s. V současné době disponuje rozsáhlou sítí 53 obchodních a servisních zastoupení po celé ČR. Kromě prodeje a služeb v oblasti výpočetní techniky (osobní počítače značky AutoCont se podílejí cca. 10 % na celkovém objemu prodeje PC v ČR) je AutoCont CZ dodavatelem řešení v oblasti sítí a komunikací, CAD, kancelářských a podnikových informačních systémů, informačních systémů maloobchodu a distribučních sítí a průmyslových a speciálních PC systémů. Velkým zákazníkům jsou komplexní služby nabízeny pomocí regionálních center. Společnost AutoCont CZ, a.s. disponuje vlastní sítí školicích středisek.
Další informace

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.