redakce: ÚIV: další studie k projektu Výzva pro deset milionů

pondělí 29. listopadu 1999 ·

Informace ke studii věnované základnímu a předškolnímu vzdělávání. Ústav pro informace ve vzdělávání uveřejnil další podkladové studie projektu Výzva pro deset milionů, věnované základnímu a předškolnímu vzdělávání. Obě studie zpracovaly týmy Výzkumného ústavu pedagogického v Praze.


Studie "Základní vzdělávání" si všímá především problému dosažení rovnosti šancí v základním vzdělávání, klimatu škol, obsahu vzdělávání a způsobu výuky, zájmových aktivit žáků v režimu školy a postavení učitelů. 

V materiálu "Předškolní vzdělávání - vzdělávání začíná v mateřské škole" se zdůrazňuje potřeba integrace předškolního vzdělávání do celého vzdělávacího systému, přístupnost tohoto stupně vzdělávání všem, jeho dostatečné financování z veřejných zdrojů, vytvoření rámcového vzdělávacího programu pro mateřské školy a zkvalitnění vzdělávání předškolních pedagogů.

Plné i zkrácené verze podkladových studií spolu s dalšími materiály a možností vyhrát v anketě naleznete na internetovývh stránkách "Výzva pro deset milionů".
Nezapomeňte, že své připomínky k podkladovým studiím můžete zasílat nejpozději do 15. 2. 2000!

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.