redakce: Stejné podmínky pro studium na českých a slovenských univerzitách

čtvrtek 1. července 1999 ·

Čeští studenti mohou na slovenských univerzitách studovat za stejných podmínek jako místní studenti.
Čeští vysokoškoláci mohou na slovenských univerzitách studovat za stejných podmínek jako tamní studenti. To samé platí i opačně. Ministři školství obou zemí podepsali v polovině ledna dokument platný pro následující tři roky. Z protokolu např. vyplývá, že studenti z obou zemí budou moci jak u přijímacích zkoušek, tak při studiu v druhé zemi využívat své mateřštiny. Vysokoškoláci, kteří si dosud své studium v sousední republice museli platit, je budou moci dokončit za stejných podmínek jako domácí studenti.


Protokol

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.