redakce: Výbor OECD radí

středa 30. června 1999 ·

Výbor OECD doporučuje České republice zlepšit platy a postavení učitelů. Zlepšit platové postavení učitelů a vytvořit systém jejich dalšího vzdělávání, je jedním ze čtyř základních doporučení, které Výbor pro vzdělávání Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) letos navrhuje českému školství. Dvoudenní mimořádné zasedání tohoto výboru skončilo v úterý v Praze. Pětičlenná komise examinátorů výboru OECD jako druhý bod doporučuje pozměnit strukturu středoškolského vzdělávání tak, aby se změnil poměr mezi gymnázii se všeobecným vzděláním a odbornými či učňovskými školami. Doporučení výboru však nejsou zavazující, protože neuděluje žádné sankce za jejich nesplnění.

Zdroj: Radio Praha 28.4.1999

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.