redakce: Ředitel průmyslové školy drží hladovku

středa 30. června 1999 ·

Na protest proti konání Sondy Maturant začal 29. března odpoledne držet hladovku Svatopluk Sládeček. Na protest proti konání Sondy Maturant začal 29. března odpoledne držet hladovku Svatopluk Sládeček, ředitel zlínské SPŠ stavební. Před budovou Ministerstva školství tak hodlá postávat až do čtvrtka a poté se vrátí zpět do Zlína. Tím ovšem s hladovkou nekončí. Podle jeho slov je ochoten nejíst až do doby, než ho doktoři napojí na hadičky. Minimálně ale do 8. až 9. dubna, kdy vypukne Sonda Maturant. Sládeček se rozhodl spolu se svými žáky sondu bojkotovat a požaduje, aby proběhla pouze na gymnáziích - a to jen, pokud se pro ni škola dobrovolně rozhodne. Mluvčí ministra školství Vladimíra Al Malikiová protest označila za naprosto neadekvátní. Sládeček tvrdí, že mu školský úřad vyhrožuje výpovědí za to, že jeho žáci neabsolvují Sondu Maturant. Ani to ho však prý neodradí.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.