redakce: Praha 2000 začala setkáním rektorů

středa 30. června 1999 ·

Čestný titul Evropské město kultury roku 2000 nese vedle Prahy dalších osm měst. Čestný titul Evropské město kultury roku 2000 nese vedle Prahy dalších osm měst: Helsinky, Santiago de Compostela, Bergen, Krakov, Reykjavík, Bologna, Avignon a Brusel. Přípravy na společné oslavy všech devíti měst začnou o Silvestru a potrvají do 31. prosince roku 2000. Přesto přijeli již ve středu 7.4. do Prahy rektoři a zástupci univerzit ze všech devíti měst, která čestný titul obdržela. Náplní jejich setkání bylo mimo jiné seznámit své kolegy s programem, kterým chtějí univerzity přispět ke společným oslavám milénia. Ve čtvrtek 8.4. zasednou zástupci evropských univerzit na slavnostním rozšířeném zasedání vědecké rady Karlovy univerzity ve velké aule Karolina. Oficiálně tím ukončí oslavy 650. výročí založení Karlovy univerzity.

LN 7.4.1999


redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.