redakce: Češi neumí pracovat s informacemi

středa 30. června 1999 ·

Češi oproti občanům vyspělých států neumějí vyhledávat informace a pracovat s nimi.  Jsou sice o něco lepší než Poláci, ale zaostávají za Iry, Američany, Brity a hlavně za Švédy. Takové jsou předběžné výsledky Mezinárodního výzkumu funkční gramotnosti dospělých. Vyššího stupně vzdělání u nás dosahují jen děti vzdělaných rodičů. V ČR klesá podíl dětí, které dosáhly vyššího vzdělání než jejich rodiče. Poměrně dobře ve výzkumu gramotnosti dopadli učitelé, jejichž výsledky byly ve srovnání s ostatními vysokoškolsky vzdělanými lidmi o něco lepší. Cestou k lepšímu využívání informací je maturita na střední škole. Schopnosti těch, kteří prošli učilištěm, se neliší od lidí, kteří absolvovali jen základní školu.

Zdroj: Slovo, únor 1999

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.