Maturanti a deváťáci by se mohli do škol vrátit nejdříve koncem ledna

pátek 8. ledna 2021 ·

Žáci devátých ročníků, maturanti nebo studenti čtvrtých ročníků šestiletých konzervatoří by se mohli podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) k nějaké formě prezenční výuky vrátit nejdříve od 25. ledna, pokud vývoj epidemie koronaviru umožní. Blatný to řekl novinářům po jednání se zástupci ministerstva školství. Informuje ČTK. Celý text naleznete zde

5 komentářů:

Ivo řekl(a)...
8. ledna 2021 v 12:48  

PANE BOŽE, NEDĚLEJTE TO!!!

BP řekl(a)...
8. ledna 2021 v 14:42  

Zase v tom nastane docela pěkný chaos.

Ivo řekl(a)...
8. ledna 2021 v 15:00  

Nejenom, že se zase super rozjede Covid, ale nesourodé skupiny čtvrtých ročníků SŠ NEBUDOU MÍT Z VÝUKY NIC, VŮBEC NIC! Raději doma plnohodnotně on-line. Maturanti mají kompetence "učit se" na rozdíl od prvních ročníků ZŠ.

mirek vaněk řekl(a)...
8. ledna 2021 v 21:52  

Pozor. Maturanti by měli mít kopetence učit se.

Jak ukazují výsledky státních maturit, není to tak úplně pravda.

"Naštěstí" do 25. ledna se situace nezlepší. Bohužel, pokud zavřené školy nezpůsobí zázrak a pokles nakažených(jiný důvod není), pak rozvolňování bude nesmyslem a pokud zázrak způsobí, bude jejich otvírání hloupost. V každém případě toto prohlášení je už teď pochybné. Chybí základy logiky.

Ivo řekl(a)...
9. ledna 2021 v 8:34  

...základy logiky chyběly i v prosinci, kdy se rozvolnilo (po hospodách a ve školách NESOURODĚ) a nyní "sbíráme plody".
Výsledky státních maturit se stupidními testy NEPROKAZUJÍ VŮBEC NIC...
Pro zaměstnavatele/soukromníka bude směrodatný fakt kompetencí k vykonání pracovní pozice v jeho organizaci/firmě...
České školství tyto kompetence žákům/studentům není schopno předat. Proto duální systém vzdělávání fungující v SK má mnohem lepší výsledky...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.