Didaktické testy u maturit by podle Babiše měly být zrušeny

pondělí 25. ledna 2021 ·

Premiér Andrej Babiš (ANO) je pro zrušení didaktických testů u maturit na zdravotnických školách, protože studium na nich v letošním roce silně poznamenala epidemie koronaviru. Kvůli spravedlnosti by to mělo platit i pro maturanty dalších škol, míní. Řekl to v pravidelném nedělním příspěvku na facebooku. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) avizoval, že o podobě letošních maturit rozhodne v tomto týdnu. Informuje ČTK. Celý text naleznete zde

5 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
25. ledna 2021 v 9:24  

Andrej you complete me..

Eva Adamová řekl(a)...
25. ledna 2021 v 10:25  

Tak volby se blíží a maturanti už mají osmnáct, že? Voličů v řadách důchodců mu celá řada zemřela díky koronaviru, nějak je přece musí nahradit.

BP řekl(a)...
25. ledna 2021 v 17:48  

Didaktické testy by stály moc peněz. Zbylé části zkoušek už v létě přenesl ministr na školy, takže se už počítalo dopředu, že se tak na nich ušetří. Jde opět pouze o peníze.

Radek Sárközi řekl(a)...
25. ledna 2021 v 23:35  

Ví pan premiér, že maturitu z matematiky tvoří pouze didaktický test?

Eva Adamová řekl(a)...
26. ledna 2021 v 23:09  

Taky dobrý zářez. Ti co si letos zvolili maturitu z cizího jazyka možná budu litovat.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.