Trasování ve školách? Ozvěte se vy nám, píše hygiena ředitelům

čtvrtek 3. prosince 2020 ·

Na ZŠ a MŠ Dubné na Českobudějovicku už museli po opětovném spuštění prezenční výuky řešit jeden případ koronaviru v pedagogickém sboru. „Je to týden a nikdo z hygieny nás nekontaktoval. Informovali jsme tedy rodiče, ale dál jsme to neřešili,“ říká ředitel školy Václav Meškan v reportáži Seznam Zprávy. Ukazuje se tak, že jedinou zbraní proti koronaviru ve školách jsou roušky. Pokud ty nezafungují, je na ředitelích, aby situaci začali řešit. Nemohou totiž očekávat, že se jim hygienici sami od sebe ozvou.


„V případě, že se dozvíte, že pracovník nebo dítě/žák ve školství je covid pozitivní, tak prosím nahlaste tuto informaci na příslušné územní pracoviště Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje a nečekejte, až se vám hygienická stanice ozve sama, aby nedošlo k časovému prodlení,“ napsala ředitelům škol ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých Marcela Hadámková. Stejně jako v loňském školním roce i v tom letošním je tak na ředitelích, aby se hygieně sami ozvali, jinak je kontaktovat také nikdo vůbec nemusí. 

Jaký je teď vlastně obecný postup hygieniků, vysvětluje ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Květoslava Kotrbová. „Nařízení ohledně škol je jasné – musí se nosit roušky. Vycházíme z toho, že nikdo z ředitelů ani učitelů toto neporuší. Je to ale individuální. Vždycky máte nějaký pozitivní případ a k tomu na vyhodnocení třídu,“ vysvětluje Kotrbová. 


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
3. prosince 2020 v 17:34  

Škola má něco hlásit? Jak se to vůbec dozví? Neměl by to hlásit obvoďák? Co GDPR? Ochrana údajů dítěte?
Systémový lapsus.

MG řekl(a)...
4. prosince 2020 v 8:25  

Ředitel = děvče pro všechno?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.