Učitelé z celého kraje by museli na testy až do Varů, nemají proto zájem

čtvrtek 3. prosince 2020 ·

Na čtyři tisíce pedagogických pracovníků v Karlovarském kraji se bude moci nechat od pátku zdarma otestovat na onemocnění covid-19. K dispozici budou mít antigenní testy, do dvaceti minut tak dostanou výsledek. Přesto se k odběrům chystá jen málokterý z nich. Kantorům totiž vadí nutnost jezdit na testy do krajského města. Informuje iDNES. 


Jana Pavlíková (kr-karlovarsky.cz)
„Pro nás je to výlet na celý den, zvláště kdyby měli naši učitelé cestovat do Varů autobusem. A kdo by potom učil?“ řekl ředitel jedné ze základní škol v Kraslicích Zdeněk Pečenka. 

Kraj zatím skutečně počítá v souvislosti s testováním učitelů pouze s odběrovým místem v areálu Karlovarské krajské nemocnice. Všichni zájemci z řad pedagogů budou objednáni přes rezervační systém, který spravuje call centrum pod vedením Krajské hygienické služby Karlovarského kraje, s sebou přinesou jen potvrzení od zaměstnavatele. 

„Díky rezervačnímu systému se fronty nepředpokládají, ale v tuto chvíli je ještě v řešení právě i počet odběrových míst, kde se bude antigenní testování provádět,“ uvedla mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková. 


Celý text naleznete zde 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.