Zavření škol je velká chyba, s testy tam děti mohly chodit, stát selhal, říká expert

středa 11. listopadu 2020 ·

Stát selhal, neochránil zranitelné skupiny, nedistribuuje antigenní testy. Doufám, že jejich používání umožní návštěvy v domovech pro seniory. Zavření škol byla chyba, mohli jsme si to s antigenními testy ušetřit a umožnit dětem chodit do školy, říká Libor Grubhoffer, virolog a ředitel Biologického centra AV ČR. Česká vakcína je naivní pokus lidí, kteří v této oblasti nikdy nepracovali, dodává v rozhovoru pro DVTV. 


Celý rozhovor naleznete zde

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 12:24  

Panu "expertovi" zřejmě uniklo, že zhruba od poloviny září se přestaly testovat nakažené bezpříznakové děti. Jinak s ním souhlasím v tom, že do škol patří pouze zdravé děti. Ty nemocné nechť se vyleží 7-14 dnů doma. Tento systém se na většině škol úplně zhroutil, protože případů začalo přibývat geometrickou řadou. Toto opravdu stát nezvládl.

Eva Adamová řekl(a)...
11. listopadu 2020 v 21:50  

Myslím, že tento expert by zasloužil řád zlátého keršlágera.

Silvie A. řekl(a)...
12. listopadu 2020 v 7:33  

řád zlátého keršlágera

Paní Evo, super!

Nějak nechápu, jak by se pořídily ty testy. Děti by si přivstaly a přišly do školy o 5 minut dříve, a školník by je hbitě všechny otestoval?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.