Proticovidový PES? Podobné systémy mají v zahraničí, Česku pomůže, říká biochemik Trnka

pátek 20. listopadu 2020 ·

Život v covidovém Česku se od tohoto týdne řídí podle nového „jízdního řádu“. Takzvaný protiepidemický systém (PES) na základě aktuálního vývoje pandemie doporučuje podmínky například pro provoz obchodů, škol nebo konání hromadných akcí. Konečné rozhodování je na politicích. Dává nový systém v této chvíli smysl? A kam situace kolem nákazy nyní v Česku směřuje? Jan Trnka z Ústavu biochemie, buněčné a molekulární biologie na 3. LF UK odpovídá v rozhovoru pro Český rozhlas. Celý rozhovor naleznete zde

1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
20. listopadu 2020 v 22:23  

Ano, podobné systémy mají i v zahraničí, ale tam si s nimi nikdo nedovolí čarovat.

Mám předpovědět, jak bude u nás vypadat přechod na třetí stupeň? No přece přesně tak, jak naznačil ministr Havlíček. Ten řekl, že když od neděle budeme ve stupni 3 můžeme se po sedmi dnech těšit na další rozvolňování. Takže očekávám, že v neděli budeme na skóre 60 a že se to těsně pod 60 po sedm dní zázračně udrží, přestože v domovech pro seniory máme v průměru 20 % nakažených, přestože nám vázne trasování, což potvrdil i Blatný (lidé nepřijímají telefonáty z hygien), a přestože počet testů klesl, takže vše je velmi zkreslené.

S vánočními nákupy a nástupem dětí do škol vzhůru třetí vlně vstříc.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.