Vojtěch: O možnosti zavřít školy komunikuji každý den s ministrem školství

neděle 20. září 2020 ·

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru pro Seznam Zprávy nevyloučil možnost, že by v Česku mohl být kvůli koronaviru znovu vyhlášen nouzový stav, který by ministerstvu umožnil udělat razantnější opatření. 


Adam Vojtěch (mzcr.cz)
Vojtěch v rozhovoru také říká: 

Máme opatření, která mají ekonomický charakter, a pak opatření, která naopak ne, ale i tak jsou velmi citlivá. Jedno z nich je omezení výuky na středních školách a na druhém stupni základních škol. Je to věc, kterou sice nechceme dělat jako první, ale zrovna toto opatření podle zákona o ochraně veřejného zdraví dělat můžeme, což nám potvrdilo i rozhodnutí soudu.

O tomto rozhodnutí komunikuji každý den s ministrem školství Robertem Plagou a už v pátek jsme se rozhodli, že k omezení výuky přistoupíme v Praze na vysokých školách. Bylo by velice riskantní, pokud by se do Prahy, která má červenou barvu na semaforu, sjeli z celé republiky vysokoškoláci, situace by se mohla následně velmi zhoršit. Dále jsou opatření, která se týkají hromadných akcí. Je ale potřeba hromadné akce rozlišovat, nechci zrušit ihned všechny akce, protože si nemyslím, že zakázat divadla nebo koncerty s vážnou hudbou je správné, neboť právě tento druh akcí není z pohledu šíření koronaviru rizikový. Na druhou stranu ale máme akce, kde se křičí, zpívá, pije a ty jsou z pohledu šíření nemoci rizikové. 


Celý rozhovor naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.