Mladí lidé už většinou nestojí o zkušenosti starších a dávají přednost internetu, říká psychoterapeutka

středa 30. září 2020 ·

„Mladá generace je čím dál tím asertivnější, dokonce někteří z té poslední vysloveně terorizují své rodiče. Ti ale nevědí, co s tím dělat,“ říká v pořadu Leonardo Plus psychoterapeutka Magdalena Frouzová. Na starší ti mladí nahlížejí jako na lidi minulosti, kteří nemají co říct a neměli by se plést do jejich světa a cílů. 


Magdalena Frouzová (linkedin.cz)
Jak čas běží, jsou lidé stále individualističtější a sebestřednější a je jim úplně jedno, jak je bude okolí brát. „Vidí se jako princové, kteří se něco naučili, něco umí. A taky se tím chlubí,“ všímá si Frouzová. 

„Takže takový třicátník, čtyřicátník chce být úspěšný. Jako úspěch vidí, když je člověk rychlý a pohotový, což starší lidé nejsou. U nich má spíš pocity jako ,vrať se do hrobu´. Dokonce si libuje, když se mu jako šéfovi podaří obnovovat svůj tým,“ dodává. 

Mladší generace není ochotná se svému okolí přizpůsobovat, konstatuje Frouzová. „Musíme počítat s tím, že jsou sebestřední. Takže když se stanou šéfy, tak hlavně proto, aby uplatnili svůj názor. Názory druhých je nezajímají.“ Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

2 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
30. září 2020 v 10:30  

A proto potřebují psychoterapeuta. A pak je spousta takových, kterí psychoterapeuta nepotřebují a kterých si psychoterapeut nevšiml.

Ivo řekl(a)...
1. října 2020 v 5:04  

...on je život "propleská". A jak říká klasik "Na každou svini se vaří voda..." :-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.