Dětské kroužky se kvůli obavám z koronaviru zatím plní pomaleji

pondělí 7. září 2020 ·

Jindy touto dobou zažívají nával zájemců o dětské kroužky. Letos je však v domech dětí a mládeže či střediscích volného času situace trochu klidnější. Zřejmě za to může situace kolem koronavirové nákazy a neustálá hrozba návratu bezpečnostních omezení. I když vláda už dříve slíbila, že plošné zákazy znovu nezavede, rodiče vyčkávají. Reportáž přináší iDNES.„Přihlášky jsme vyplnili, ale nevím, jestli kroužky hned platit. Začne škola, chřipková sezona a zase je zavřou,“ poukázala Eva Sedlářová ze Zlína. Maminka tří dětí ve školním věku zaplatí za jeden kroužek v průměru přes tisíc korun na školní rok. A děti jich mají dohromady pět.

Jednotlivá zařízení nejistotu vnímají. „Obavy máme všichni, ale věřím tomu, že škola začne a rodiče zjistí, že to funguje,“ podotkla ředitelka zlínského Domu dětí a mládeže Astra Ivana Vladíková. 

Stejnou zkušenost mají v Uherském Hradišti. „Určitě je to letos váhavější a rodiče se doptávají na platby,“ zmínila zástupkyně ředitelky Domu dětí mládeže Šikula Martina Dörrová.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.