Pokud šlo o politický proces, tím spíš není důvod vést ho dál, rozhodl soud o hidžábu

čtvrtek 13. srpna 2020 ·

Ayan Jammal Ahmednuurová se letos v dubnu po více než čtyřech letech rozhodla, že ve sporu se Střední zdravotnickou školou v Praze 10 nebude pokračovat. Žalobu kvůli diskriminaci podala poté, co ji na začátku školního roku 2013/2014 ředitelka školy Ivanka Kohoutová vyzvala k odložení hidžábu, tradiční arabské pokrývky hlavy. Právní zástupkyně dívky Radka Korbelová Dohnalová vysvětlila zpětvzetí žaloby tím, že studentku kauza vyčerpala. Informuje online deník Aktuálně.K jejímu rozhodnutí přispěly nepřátelské reakce širšího okolí. Dívka žádala po Střední zdravotnické škole omluvu a odškodnění 60 tisíc korun. "Čelila vyhrožování, dehonestaci, setkala se s obtížemi při hledání bydlení a zaměstnání," sdělila Deníku N advokátka.

Škola stála o pravomocný rozsudek 

Kauza měla zásadní dopad do politických diskusí, věci se věnovala domácí i zahraniční média a možné rozhodnutí ve věci může mít zásadní dopad i do organizace českého veřejného školství, kdy věc vyvolala iniciativy k možné právní úpravě užívání náboženských symbolů v sekulárním školství. Pravomocné rozhodnutí o nároku žalobkyně může být jasným signálem o směřování nejen českého školství, ale celé společnosti," bránila se škola...

"Pokud žalovaná vyjadřuje obavu, že soudu, jakož i času a energie všech zúčastněných bylo zásadně zneužito v politickém procesu, tím méně tedy, jednalo-li by se o takový proces, by byl dán důvod v takovém řízení dále pokračovat," píše soudkyně.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Silvie A. řekl(a)...
13. srpna 2020 v 13:01  

odložení hidžábu, tradiční arabské pokrývky hlavy

Opravdu jde o arabskou pokrývku? Proč chce Somálka nosit arabskou pokrývku?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.