Nová diplomka, nebo odebrání titulu. Slováci mají plán proti plagiátorům

úterý 11. srpna 2020 ·

Usvědčení plagiátoři vysokoškolských závěrečných prací by mohli dostat na Slovensku druhou šanci – pokud by v ­určité lhůtě odevzdali práci novou, o titul nepřijdou. Vyplývá to z připravované novely vysokoškolského zákona z dílny ministra školství Branislava Gröhlinga. Po velké plagiátorské kauze prací několika vysoce postavených slovenských politiků pověřil Gröhlinga vypracováním návrhu premiér Igor Matovič. Informuje iDNES.Plagiátorský skandál se stal zejména pro Matoviče palčivým problémem, protože právě on si kvůli podobnému prohřešku vzal v minulosti na paškál někdejšího předsedu slovenského parlamentu Andreje Danka. Ten údajně opisoval ve své rigorózní práci. Matovič tehdy jako opoziční poslanec nekompromisně požadoval jeho odstoupení. To tehdy žádal i nynější předseda parlamentu a šéf vládní koaliční strany Jsme rodina Boris Kollár – paradoxně ale právě jeho údajné opisování v diplomové práci posléze odstartovalo celou stávající kauzu.

Jakmile jejich prohřešky vyšly najevo, oba politici – Kollár i Matovič – ihned změnili názor a obvinění z plagiátorství už nepovažují za důvod k odchodu ze svých postů.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.