Hlavní hygienička: Chovejme se zodpovědně a žijme normální život

sobota 8. srpna 2020 ·

„Jde o míru kontaktu. Když nakažené dítě, které nemá žádné příznaky, proběhne kolem spolužáků, tak se nic neděje. Jedním z dobrých opatření je intenzivní větrání, aby se dobře vyměňoval vzduch. A ve školách musí být vyšší míra hygienického standardu po celou dobu školního roku. Je to hodně o organizačních opatřeních. My je ale nechceme školám diktovat. Ony vědí mnohdy lépe než my, jak provoz běží a jak se to dá technicky ošetřit,“ říká v rozhovoru pro MF DNES hlavní hygienička Jarmila Rážová.Jarmila Rážová (mzcr.cz)
V rozhovoru zazní také tyto otázky a odpovědi:

V jakém momentu se zavře celá škola, pokud se v ní objeví nákaza? 

Je to o roli epidemiologa krajské hygienické stanice a taky o tom, kolik kontaktů onen pozitivní na covid bude mít. To znamená, že záležet bude hlavně na opatřeních, která si školy nastaví jako preventivní. Jsme v intenzivní komunikaci s ministerstvem školství a ten princip se pořád opakuje – držet skupiny pokud možno poměrně úzké. Ne třeba polovina třídy, ale snažit se je udržet jako homogenní celek.

A budou fungovat kulturní akce? 

Je to zatím předběžné a podobné jako se školami. Zástupci kultury nám navrhnou, jaká opatření je potřeba udělat u různých tipů akcí pro snížení rizika nakažení. My návrh posoudíme z epidemiologického hlediska. Poselství je: Chovejme se zodpovědně a žijme normální život.


Celý text naleznete v MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.