Další Techtle Mechtle už ne, varuje hygienička. Roušky se do tramvají vrátí v září. Zda také do škol, není jasné

pátek 7. srpna 2020 ·

Od září budou Pražané znovu povinně nosit roušky ve vozech veškeré městské hromadné dopravy. A pokud by se situace dále zhoršovala, lidé by podle náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) museli nosit roušky i v obchodech či nádražních budovách - zkrátka ve veřejných uzavřených prostorech. Když nebudou Pražané víc zodpovědní, tak se to stane, míní pražská hygienička Zdeňka Jágrová. Reportáž přináší online deník Aktuálně.Petr Hlubuček (praha.eu)
Nabízí se proto otázka, k jakým opatřením dojde ve školách, až se do nich vrátí děti. To ale zatím podle Hlubučka není jasné. "Opatření ve školách, které jsou v působnosti magistrátu, samozřejmě řešíme, čekáme však na metodiku, kterou by mělo vydat ministerstvo školství v polovině srpna," uvedl náměstek primátora.

V případě klubů pak podle hlavní hygieničky města Prahy záleží na počtu lidí, kteří si z nich odnesou nákazu. "Pokud bychom se přiblížili scénáři z Jižní Koreje, muselo by být přistoupeno i k omezení či zastavení provozu," sdělila Jágrová. Hygiena jiné zbraně proti nekontrolovatelnému šíření nemá. Podle Jágrové by ani Češi - stejně jako Korejci - pouhá doporučená opatření nerespektovali.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
7. srpna 2020 v 17:59  

titulek článku může evokovat promiskutiní jednání paní hygieničky. Majitelé klubu mají navíc neustále reklamu v médiích, je to diskriminační tudíž 2x.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.