Neúspěšnost u ústních maturit meziročně vzrostla na 7,4 procenta

čtvrtek 30. července 2020 ·

Neúspěšnost u ústní části státní maturity se podobně jako u didaktických testů letos proti loňsku zvýšila. U ústních zkoušek z češtiny a cizího jazyka propadlo v jarním termínu 7,4 procenta středoškoláků, kteří zkoušky skládali poprvé. Loni to bylo o půl procentního bodu méně. Vyplývá to z analýzy, kterou na webu zveřejnil Cermat, jenž státní maturity organizuje a vyhodnocuje. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde 
Analýzu Cermatu naleznete zde

1 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
2. srpna 2020 v 7:57  

Ze by se zaci projevili hure i pred temi tolik vychvalovanymi domacimi uciteli, kteri je tak dobre znaji? Za to taky muze Cermat nebo je to vina Kalouska?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.