Nad kojeneckými ústavy se stahují mračna. Poslanci je chtějí zrušit

pátek 24. července 2020 ·

Českou republiku po několika letech čeká další kolo sporu o existenci ústavů pro děti do tří let odebraných z rodin nebo bez funkční rodiny. Tedy o takzvané kojenecké ústavy. Skupina poslanců napříč politickým spektrem totiž předložila návrh na jejich zrušení. Informuje Deník.„Chceme zákonem zakázat, aby děti do tří let věku byly ze sociálních důvodů dávány do ústavní péče,“ konstatuje poslanec Aleš Juchelka (ANO). Jinými slovy takto staré děti by měly putovat buď k pěstounům, nebo by měla být poskytnuta taková podpora jejich rodinám, aby tam nemusely.

Poslanecký návrh podporuje například ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Naopak proti je ministerstvo školství. „Návrh neřeší to, kam budou děti mladší tří let umísťovány v nutných případech,“ říká jeho mluvčí Aneta Lednová.

Spor těchto dvou ministerstev o budoucnost dětských domovů se vede už mnoho let. MPSV tlačí na větší roli pěstounů, resort školství patří mezi zastánce zachování ústavní péče.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.