Na psychiatra čekají děti i půl roku. Mladé lékaře obor netáhne

čtvrtek 23. července 2020 ·

V Česku chybí asi polovina potřebného počtu psychiatrů pro děti a dorost. V některých regionech tak rodiče s dětmi čekají na návštěvu u specialisty až půl roku. Zmenšit zátěž by mohly nově vznikající specializované skupiny, které mají zaručit, že pedopsychiatři se budou věnovat jen vysoce specializované práci. Informuje iDNES.Sehnat dětského psychiatra není v Česku snadné. „V České republice je méně než sto pedopsychiatrických ambulancí a čekací doby jsou skutečně dlouhé,“ uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Jitka Nováčková. Podle ní by jich měl být asi dvojnásobek… Kromě samotného nedostatku pedopsychiatrů také chybí adiktologové pro nezletilé závislé.

Cestou ke zlepšení je podle odborníků přilákat k oboru mladé lékaře. Vymyslet jak, chce i reforma péče o psychické zdraví, kterou chystá pracovní skupina na ministerstvu zdravotnictví. „Navrhuje opatření ke zvýšení atraktivity oboru a vstupu nových lékařů do vzdělávání,“ vysvětlila Nováčková. 


Celý text naleznete zde

3 komentářů:

Zkušený učitel řekl(a)...
24. července 2020 v 9:33  

Společnost musí upřednostnit svůj společenský zájem na absolventy škol, které potřebuje pro svůj rozvoj. Nikde není psané, že všechny "nepotřebné" obory musí stát platit. Je třeba začít plánovat potřeby a vytvářet podmínky v našem případě pro budoucí školní psychiatry. Není to jen otázka finanční, ale pracovních podmínek a postgraduálního vzdělávání.

laimes řekl(a)...
24. července 2020 v 10:47  

v kapitalismu se neplánuje -vše řídí neviditelná ruka trhu

Anonymní řekl(a)...
24. července 2020 v 17:16  

Nástupní plat dětského psychiatra je dle inzerátu v našem okrese stanoven na 100 000,-Kč. Ani to nestačí!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.