Učitelé, rodiče i žáci v Itálii protestovali proti výuce na dálku

pondělí 25. května 2020 ·

V 16 italských městech, včetně Říma, Milána, Boloni, Florencie či Neapole, se lidé dožadovali, aby byla od září obnovena prezenční výuka v plném rozsahu, tedy bez vyučování přes internet. Protest se odehrál i před ministerstvem školství v Římě. Informuje iDNES.Italská ministryně školství Lucia Azzolinaová nedávno oznámila, že výuka bude od září probíhat na směny, přičemž vždy polovinu týdne bude jedna skupina ve třídě a druhá se bude učit z domova přes počítač. Po zbytek týdne si žáci své role vymění.

Záměr vzbudil rozhněvané reakce učitelů i rodičů. Italské rodiny jsou již nyní ve složité situaci, neboť školy jsou od 5. března zavřené a od té doby se výuka odehrává pouze prostřednictvím internetu.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.