Studie: Měl by vzniknout krizový plán pro opakované zavírání škol

pondělí 11. května 2020 ·

Ministerstvo školství by společně s Ústředním krizovým štábem a dalšími orgány mělo vytvořit krizový plán pro případ opakujícího se zavírání škol. Ve své studii vydané k výuce na dálku v době epidemie nového typu koronaviru to doporučili autoři z akademického pracoviště IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR. Varovali před tím, že při delším zavření porostou mezi školami rozdíly. Informuje ČTK.
Celý text naleznete zde

3 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
11. května 2020 v 7:13  

Ti akademici mají podle mne pravdu. Mizérii, kterou MŠMT s tím distančním vzděláváním předvedlo, by možná v případě dalšího zavření škol bylo vhodné řešit i zavřením MŠMT ČR:

K tomu viz například

JAK MŚMT ROJÍŽDĚLO DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ
http://www.ceskaskola.cz/2020/05/mame-male-znalosti-it-jsme-vycerpani.html

J.Týř

Eva Adamová řekl(a)...
11. května 2020 v 19:19  

Rozhodně by v současné sitaci bylo vhodné, kdyby se odsunula zbytná Strategie 2030+ na neurčito a zapracovalo se na krizovém plánu. Nechci být špatným prorokem, ale tak snadné, jako že od 1. září už ve školách pojedeme v pohodě a po staru, to nebude.

Jiri Janecek řekl(a)...
12. května 2020 v 8:14  

Mozna by taky bylo vhodne zamyslet se nad tim, jestli by zakladem planu nemel byt navrat k casove zafixovanym vyukovym planum...

Kdyz uz je jejich zastancum jedno, jak postihuji deti, ktere se meni skolu. Nezridka treba po rozvodu rodicu…

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.