Střední školy čeká v příštích týdnech nápor učňovských zkoušek a maturit

úterý 26. května 2020 ·

„Do konce školního roku máme každý den něco. Je to náročnější, ale mnohem lepší než před několika týdny. To nevěděl nikdo nic, volali nám rodiče, všichni byli nervózní. Ted už máme termíny a plán,“ komentoval v reportáži iDNES ředitel opavského stavebního učiliště Miroslav Weisz.Ještě v pátek kontroloval odborné dílny, zda jsou na dnešek připravené. Do školy zatím chodí jen studenti posledních ročníků, aby se na závěrečné zkoušky připravili. Ač je to dobrovolné, zájem je velký. „Překvapili, chodí 90 procent žáků z vycházejících ročníků,“ řekl Weisz. Vysokou účast hlásí školy napříč krajem, ať už jde o gymnázia, či odborné školy…

Výhradně online bude ode dneška po dvou týdnech osobních konzultací maturanty vyučovat ostravské Gymnázium Olgy Havlové. „Pokud by se ukázalo, že někdo z maturantů bude pozitivní, museli by do karantény i všichni ostatní ze školy a odsunulo by to maturity na září. Tomu chceme zabránit,“ vysvětlila zástupkyně ředitelky Marta Freislerová...

Ostatní ročníky středoškoláků se učí na dálku… Podle průzkumu krajského úřadu je nekvalitní internetové připojení či nedostupnost odpovídající techniky jedním z hlavních úskalí dálkové výuky. Podle 45 procent škol je problémem i malá motivace a disciplína žáků. Čtvrtina škol označila učení na dálku jako výrazně časově náročnější pro pedagogy.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.