Průzkum: Rodiče tráví s dětmi 3,4 hodiny denně učením

středa 6. května 2020 ·

Rodiče tráví s dětmi průměrně 3,4 hodiny denně domácím učením. Základní školy podle názoru 51 procent Čechů zvládají současnou situaci na výbornou nebo chvalitebnou. Většina rodičů si myslí, že školy dostatečně zajišťují výuku i komunikaci se žáky i rodiči, ale uvítali by častější využívání online testů nebo online konferencí. Ukázal to dubnový průzkum NMS Market Research. Informuje ČTK. 
Celý text naleznete zde

5 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...
6. května 2020 v 7:23  

Z mé dlouholeté praxe, obzvláště z posledních čtyř let:
-paní učitelko, my se s klukem učíme 4 hodiny denně!
-a jak to paní N. vypadá, když se učíte? popište mi to.
-no, tak já přijdu ve tři, pak se zeptám,co má dělat do školy a učíme se.
-a jak? Konkrétně. Třeba jak dlouho píše úkol?
- tak, on moc nevydrží, víte. On pořád odbíhá, pak si chce povídat, pak se jde napít.....
-aha. A na jak dlouhý čas odhadujete, kolik opravdu stráví tím psaním a učením?
- tak popravdě, když tak s vámi o tom přemýšlím.. půl hodiny?

mirek vaněk řekl(a)...
6. května 2020 v 8:09  

3,4 hodiny. Z kolika hodnot tento průměr dostali:-) Že by 17:5
, 34:10, 68:20, apod.

Souhlas s paní Karvaiovou.

Že se neptali i učitelů?

Anonymní řekl(a)...
6. května 2020 v 10:06  

Ptal jsem se žáků, nejvyšší hodnota okolo 2 hodin. Mé dítě se doma učí samo, tedy 0 hodin.

Petr Portwyn řekl(a)...
6. května 2020 v 11:58  

U nás (5. třída) v průměru cca 0,5 h denně. O víkendech nula.

rváčkazvesela řekl(a)...
6. května 2020 v 14:39  

Když mají rodiče problém a zdá se jim, že je učení dlouhé, nechápu, proč nepoužijí kameru(má ji každý mobil)nenahrají činnost a nerozeberou posléze s odborníkem - učitelem, "kde nechal tesař díru".
Pro laiky: jak to udělat, aby učení netrvalo dlouho a bylo efektivní. Ale chápu, že učitel je historicky takový človíček "do počtu", co bychom se ho ptali, radši budeme nadávat, jak je to pracné, náročné, je toho moc a divný a nepotřebný učivo...

Ani by nemuseli podepisovat GDPR:-) Dle mého soudu by tato samotná skutečnost přispěla k tomu, že by poupě prostě pracovalo.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.