Přímý přenos tiskové konference: Ministr školství oznámil termíny maturit a přijímaček

středa 6. května 2020 ·

Ministr školství Robert Plaga oznámil nové termíny přijímacích a maturitních zkoušek, které budou počátkem června. Dále promluví k současné situaci a dalším aktualitám v rozvolňování opatření ve školství. U maturitních zkoušek didaktické testy proběhnou 1. a 2. června. Rozšiřující z matematiky budou 3. června. Profilová má začít od 10. června. Přijímací zkoušky na čtyřleté obory se uskuteční 8. června, na víceletá gymnázia o den později - 9. června. Informuje iDNES a ČTK.
Ministr i přes zlepšující se epidemiologickou situaci v Česku neuvažuje o tom, že by uspíšil návrat žáků prvního stupně do škol před 25. květnem.


Citovené texty naleznete zde a zde
Tiskovou zprávu MŠMT naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.