Podle většiny členů spolku Pedagogická komora by se školy měly otevřít až v září

neděle 17. května 2020 ·

Téměř tři pětiny učitelů, ředitelů škol a dalších pedagogických pracovníků, sdružených ve spolku Pedagogická komora, je přesvědčeno o tom, že by základní školy měly zůstat zavřené do konce školního roku pro všechny žáky a výuka by měla být jen na dálku. Manuálům ministerstva školství ohledně ochrany proti koronaviru nejčastěji vytýkají, že v nich není jednoznačně vyznačeno, co je pro školy povinné a co je pouze doporučení. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který komora mezi svými členy uspořádala. O jeho výsledcích komora informovala ČTK.
Celý text naleznete zde
Tiskovou zprávu spolku Pedagogická komora naleznete zde

10 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
17. května 2020 v 11:42  

Druhá vlna koronaviru, která zasáhne Evropu na podzim, bude mít více obětí, protože ve stejné době by mohly proběhnout epidemie jiných nemocí, varoval ve čtvrtek v rozhovoru pro list The Daily Telegraph představitel Světové zdravotnické organizace (WHO) pro Evropu Hans Kluge. Podobně se vyjádřil přes Kongresem i americký imunolog Rick Bright, který varoval před „temnou zimou”...

Podobně jako Kluge hovořil ve čtvrtek před zdravotním výborem americké Sněmovny reprezentantů i imunolog Rick Bright, který byl odvolán z vedení Úřadu pro pokročilý biomedicínský výzkum a vývoj (BARDA). Podle svých slov kvůli tomu, že odmítal schválit Trumpem doporučované použití antimalarika chlorochin pro léčbu nakažených covid-19, neboť nebyla potvrzena jeho účinnost. Upozornil, že pokud Spojené státy nepřipraví plán pro druhou vlnu, země „zažije nejtemnější zimu v moderní historii“...

Hlavní britský zdravotní expert profesor Chris Whitty už dříve také varoval, že druhá vlna může být vražednější než první, jak tomu bylo u pandemie španělské chřipky u let 1918 až 1920. A tvrdě zasaženy by mohly být země, které první vlna tolik nepostihla, dodal Kluge: „Z historie víme, že země, které nebyly pandemií zasaženy zpočátku, jí mohly být zasažené při druhé vlně. Co vidíme v Africe a ve východní Evropě? Jsou pod (průměrnou) křivkou (nákaz). Některé tyto země říkají - nejsme jako Itálie. Naneštěstí mohou být zasažené druhou vlnou, takže bychom měli být velmi opatrní.“...


Vzhledem k tomu, že na covid-19 neexistuje ani lék, ani vakcína, Kluge upozornil, že jakékoli uvolňování opatření by mělo být provázeno zvýšeným testováním a trasováním nakažených: „Lidé si myslí, že omezení skončila. Ale nic se nezměnilo. Balíček pro úplnou kontrolu nemoci musí zůstat. To je klíčové.“ A varoval před upřednostňování ekonomiky před zdravím. Veřejné zdraví musí být na špičce (vládní) agendy...

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/ceka-nas-temna-zima-tvrdi-imunologove-druha-vlna-koronaviru-se-potka-s-dalsimi-infekcemi-40324130

tyrjir řekl(a)...
17. května 2020 v 12:27  

Distanční výuka jako náhrada povinné školní docházky není dostatečně propracovaná. Není dobře legislativně, materiálně, obsahově, personálně, sociálně a organizačně zajištěná. I kdyby byla, nemůže dobře nahradit možnost alespoň dobrovolné školní docházky.

Kdyby MŠMT ČR nepřipustilo alespoň dobrovolnou školní docházku pro všechny ročníky ZŠ, dopustilo by se po ukončení nouzového stavu porušení základního lidského práva na bezplatné počáteční vzdělávání.

K tomu viz i

http://www.ceskaskola.cz/2020/05/kockopes-ve-skolach-narazi-predstavy.html

J.Týř

Radek Sárközi řekl(a)...
17. května 2020 v 12:32  

Anketu bych shrnul tak, že učitelé buď chtějí pokračovat ve výuce na dálku, nebo chtějí, aby se školy otevřely. Rozhodně nechtějí kočkopsa, kterého plánuje Robert Plaga...

laimes řekl(a)...
17. května 2020 v 12:44  

škola může začít 1.července

Radek Sárközi řekl(a)...
17. května 2020 v 13:09  

Po tom, aby ministr Robert Plaga připravil novelu školského zákona, která zlegalizuje výuku na dálku na základních školách, volá Pedagogická komora od března. Zatím marně...

Anonymní řekl(a)...
17. května 2020 v 13:32  

Śkola jako taková začne 1.9.2020 a to se vším všudy. Nemá cenu to již dále dramatizovat.

Eva Adamová řekl(a)...
17. května 2020 v 15:56  

Já bych tak optimistická nebyla. A jak se říká, štěstí přeje připraveným. A já zatím žádný náznak přípravy na září nevidím. Zatím ministr jen vypouští zcela zbytečné a nic neřešící nápady na červen.

Unknown řekl(a)...
18. května 2020 v 9:46  

Pane "prezidente" spolku s velmi manipulativním názvem Pedagogická komora, mohl byste uvést, jakou výpovědní hodnotu má anketa? Kolik měla respondentů, jak lze ověřit, že se zapojili učitelé a ne třeba lidé s falešnými profily? Šárka Eisová, učitelka

Robert Čapek řekl(a)...
18. května 2020 v 19:58  

Paní kolegyně, nechci být špatným prorokem, ale troufám si tvrdit, že Radek Sárközi nenajde odvahu vám sdělit číslo. Neuvádí je nikdy. Já si dovolím vyslovit malou hypotézu:

Proti byli R. Sárközi, J. Wágner a J. Karvaiová, pro byli O. Novák a M. Škoda.
A hned tu máme "tři pětiny učitelů, ředitelů škol a dalších pedagogických pracovníků".

Radek Sárközi řekl(a)...
18. května 2020 v 21:17  

O anketě Pedagogické komory jsem dnes hovořil v hlavních večerních zprávách na TV Seznam a FTV Prima, tak si je poslechněte. :-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.