Konečně opět spolu, znělo ze škol. Přišlyaž tři čtvrtiny dětí

úterý 12. května 2020 ·

Radost z návratu včera zažívali školáci i učitelé. „Moc jsme se už na děti těšili,“ řekla Lidovým novinám ředitelka kladenské Základní umělecké školy 5. května Michaela Bernášková. Její slova potvrdili i další pedagogové s tím, že výuka pouze na dálku není úplně ideální. „Konečně jsem se setkala s ostatními spolužáky, s nimiž jsem se neviděla celou věčnost,“ svěřila se gymnazistka v posledním ročníku Martina. Zájem o prezenční výuku byl včera značný. „Děti jsou rády za klasický výklad,“ řekla Markéta Illová, učitelka ze základní školy ve Velkých Opatovicích na Blanensku. 
První den, kdy se otevřely základní školy pro deváťáky, aby se mohli lépe připravit na přijímací zkoušky na střední školy, a také pro žáky základních uměleckých škol a maturanty, využila této možnosti podle zjištění Lidových novin polovina až tři čtvrtiny studujících. „První den proběhl podle mých informací bez problémů, uvidíme, co bude, až se deváťáci otrkají,“ řekl prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.

Zpravidla po dohodě se svými zřizovateli zůstala včera část škol prázdná. Za zavřenými dveřmi stojí většinou provozní důvody, například vysoký počet učitelů, kteří spadají do rizikových skupin, ať už kvůli vyššímu věku, či zhoršenému zdravotnímu stavu. Ti vyučují nadále online. Některé školy zase posunuly návrat žáků a pedagogů o několik dnů. Například základní škola v pražských Klánovicích se pro deváťáky otevře zítra. Jiné školy si zvolily ještě delší odklad, výjimkou nejsou ani dva týdny do 25. května, což je termín pro možný příchod žáků prvního stupně, jehož se mnozí učitelé obávají. 


Celý text naleznete v Lidových novinách

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.