Webináře SYPO 22.-24.4.: Online aplikace pro výuku zeměpisu. Proč a jak vytvářet podcasty pro žáky.

úterý 21. dubna 2020 ·

Online aplikace pro výuku zeměpisu. Webinář je pojatý jako průřez aplikacemi, které mohou posloužit jako zdroj zajímavých informací o světě a mohou být součástí výuky zeměpisu nejen při distanční, ale také prezenční formě. Ukážeme si, jak pracovat s aplikacemi Google Earth, Wolframalpha, Worldometer a dalšími. 22. 4. 2020, 14:00. Lektor: Jan Polák Proč a jak vytvářet podcasty pro žáky 

Podcast (audio záznam hlasu) je efektivní a moderní způsob předávání informací. Je jako dělaný pro současnou situaci. Jeho poslech je pro děti mnohem osobnější než psaný text. Lze ho využít pro motivaci, zadávání úkolů, předávání učiva nebo slovní hodnocení. V praktickém webináři pro začátečníky v této oblasti si ukážeme, jak připravit a natočit první podcast a poslat jej žákům. www.youtube.com/projektsypo

23. 4. 2020,  14:00 Lektor: Čeněk Rosecký 

Charanga - online knihovna kvalitních interaktivních materiálů pro hudební výuku

Online vzdělávací platforma využívaná po celém světě s množstvím kvalitních interaktivních materiálů pro hudební výuku a také prostor, kam si učitelé mohou nahrávat své vlastní materiály. Můžeme se inspirovat hotovými lekcemi, kurzy a studijními plány, nebo si pomocí nástrojů platformy rychle a jednoduše vytvářet své vlastní podklady. Cokoliv vás zaujme, lze prostřednictvím platformy sdílet s kolegy i žáky a používat ve škole i doma. To zajisté oceníte také při distančním vzdělávání. www.youtube.com/projektsypo

24. 4. 2020,  14:00.  Lektor: Lubor Bořek


Další informace o webinářích SYPO naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.