Webináře SYPO 20. a 21.4.: Kybernetická bezpečnost při online výuce. Malotřídka on-line II

pondělí 20. dubna 2020 ·

Kybernetická bezpečnost při online výuce: Rizika a opatření. V současné době se raketovým tempem plní školní cloudová úložiště daty žáků, studentů, ale i rodičů. Velice svižně jsme začali komunikovat na mnoha IT platformách. Pomysleli jsme dostatečně na bezpečnost a ochranu uživatelů? Jsme připraveni na „úklid“ online materiálu, který v době distanční výuky mnohdy živelně vznikal a plánujeme se zabývat bezpečnostním auditem? Vzdělávací instituce by měly být připraveny na pokusy o zcizení dat nebo průnik do interních sítí a my bychom měli disponovat alespoň obecnými znalostmi v oblasti kybernetických rizik a jejich minimalizace. 20.4., 14:00 Lektor: Tomáš Hamberger Malotřídka on-line II: Rychlé nasazení MS Teams. 

Video navazuje na předchozí díl Malotřídka on-line: rychlé nasazení MS Office365. Ukážeme si praktické nasazení služby TEAMS v Office 365. Jak jednoduše vytvořit tým, jak jej naplnit žáky a učiteli. Vytvoříme online schůzku a zapíšeme ji do kalendáře i TEAMSu. Řekneme si reálně vyzkoušené praktiky na 1. stupni ZŠ. Pro využití TEAMS doporučujeme příručku na tomto odkazu https://1url.cz/KzH4H.

21.4., 14:00 

Lektor: Karel Rejthar


Další informace o webinářích SYPO naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.